Influencerzy i celebryci w Polsce oraz ich wpływ na wizerunek marki

Kim jest dzisiejszy influencer?

Jakie korzyści związane są z zaangażowaniem influencera w promowanie marki produktu?

Dlaczego warto zaangażować znane i rozpoznawalne w mediach osoby w kampanii marketingowej?

Każdego dnia w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, TikTok spotykamy duże ilości reklam i różnych filmików promujących produkty oraz usługi. Jednak to co je wyróżnia i pozwala utrwalić w świadomości konsumentów nazywa się influencer marketing. Zaangażowanie znanych celebrytów i influencerów w reklamę może okazać się bardzo skuteczne ponieważ dysponują ogromną siłą przekazu medialnego, a ponadto influencerzy mają duży wpływ na zachowania konsumentów. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że nie każdy influencer będzie odpowiedni dla danej branży i produktu. To co jest szczególnie istotne przed rozpoczęciem współpracy ze znaną osobą możemy streścić w kilku punktach:

  1. Doświadczenie influencera we współpracy ze znanymi markami
  2. Rozpoznawalność influencera wśród młodych osób, pokolenia Z i Millenialsów.
  3. Liczebność obserwujących na profilach społecznościowych Facebook, Instagram, TikTok, Youtube
  4. Osoba znana z mediów społecznościowych i telewizji, dzięki której po wdrożeniu kampanii będzie zwiększona sprzedaż oraz rozpoznawalność marki wśród potencjalnych klientów
  5. Aktywne zaangażowanie w kampanię reklamową

 

Znani influencerzy w Polsce, których przekaz może mieć istotny wpływ na zachowania konsumentów z pokolenia Z oraz Millenialsów:

 

Fit Lovers to para młodych ludzi, których pasją są podróże oraz zdrowy tryb życia w stylu fit. Na profilach społecznościowych posiadają dużą liczbę obserwujących i aktywnych fanów. Często publikują ciekawe posty, zdjęcia lokowanych produktów oraz różne krótkie filmiki z humorem. Ważnym obszarem działania Fit Lovers jest dieta i treningi. Liczba obserwujących na Facebooku to 229 tys osób, na Instragramie 1,7 mln osób.

 

Anna Lewandowska może odegrać bardzo ważną rolę w promocji marki ma mediach społecznościowych ze względu na dużą liczbę obserwujących. Instagram 5,3 mln osób. Facebook 1,9 mln osób. Najważniejsze sukcesy Anny Lewandowskiej: 2. miejsce w mistrzostwach Polski w kumite indywidualnym w kat. juniorów (2005) Brązowy medal na mistrzostwach Europy w kat. kadetów (2006) Brązowy medal w drużynie na mistrzostwach świata (2008) Złoty medal mistrzostw Europy seniorów (2009) Brązowy medal Mistrzostw Europy w konkurencji (2011) 2. miejsce podczas Mistrzostw Świata w „kata” drużynowym (2012) Pięć medali mistrzostw Polski (2012) Złoto w mikście i srebro indywidualnie podczas Mistrzostw Europy (2013) W 2014 roku Anna Lewandowska zakończyła karierę, podczas której zdobyła w sumie 38 medali mistrzostw Polski, Europy i świata w federacji WWF. Anna Lewandowska prowadzi aktywną działalność biznesową, jest dietetykiem oraz wspiera różne akcje społeczne. Ma duży wpływ na zachowania konsumentów w Polsce. Najważniejsze przedsięwzięcia Anny Lewandowskiej: Healthy Plan by Ann – blog z poradami żywieniowymi i sportowymi udzielanymi przez Annę i jej zespół Foods by Ann – marka stworzona w 2016 roku, skupiająca się m.in. na produkcji zdrowych przekąsek, suplementów czy smoothies Diet&Training by Anna – aplikacja wspomagająca zdrowy styl życia, w której znaleźć można nagrania z planami treningowymi i dietę rozpisaną wg filozofii zgodnej z blogiem Anny Healthy Plan by Ann Phlov by Anna Lewandowska – założona w październiku 2019 roku marka naturalnych, wegańskich kosmetyków SuperMenu by Anna Lewandowska – catering dietetyczny, który wyeliminował ze wszystkich swoich diet biały cukier, pszenicę oraz surowe mleko. We własnych szklarniach są uprawiane ekologiczne zioła oraz warzywa. Dostarczają dietę w 14 wariantach do ponad 2 tys. miejscowości. SuperMenu zdobyło tytuł Zdrowej Marki Roku 2020.

 

Akop Szostak to polski zawodnik mieszanych sztuk walki wagi ciężkiej i półciężkiej, kulturysta, trener personalny pochodzenia ormiańskiego oraz rosyjskiego. Aktualnie związany kontraktem z KSW. Jako influencer marki może mieć kluczowy wpłyuw na decyzje zakupowe osób zainteresowanych kulturystyką oraz innymi dziedzinami sportu. Aktywnie prowadzi profil w mediach społecznościowych. Na swojej stronie prowadzi bloga o kulturystyce i zdrowym żywieniu. Zajmuje się ustalaniem diety oraz treningów personalnych. Instagram 442 tys obserwujących. Facebook 331 tys obserwujących.


Anna Lewandowska, Fit Lovers oraz Akop Szostak z pewnością mogą przyczynić się do tego, że kampania marketingowa będzie zrealizowana z powodzeniem, Każda z tych osób aktywnie wspiera zdrowy tryb życia w mediach społecznościowych i internecie, a także na różnego rodzaju eventach oraz spotkaniach. Ma to duże znaczenie w promowaniu produktów wybranych marek. Może przekonać do zakupu osoby, które jeszcze nie próbowały lub nie znają tego produktu, a dotychczasowych klientów zachęci do większego zaangażowania w wybór tej marki przy decyzjach zakupowych.